ייעוץ לקבוצת רכיבה של כבדי ראיה
Canvelo_Tandam

אחד הפרוייקטים המשמעותיים והמרגשים ביותר בהם זכיתי לתרום את חלקי, בהתנדבות, הוא ייעוץ תזונתי לקבוצת הרכיבה "כן ולא"; זוהי קבוצה מעורבת של עיוורים, כבדי ראייה ורואים, השייכת למרכז כלבי נחייה בבית עובד. הקבוצה יצאה באפריל 2010 למסע רכיבה על אופניים, ביניהם אופני טנדם, מבית עובד ועד אילת. המסע ארך 3 ימים (350 ק"מ) ומטרתו היתה העלאת המודעות בציבור לעיוורים ולשימוש בכלבי נחייה.

מאחר ומדובר במאמץ גופני גדול, בניתי עבור חברי הקבוצה המלצות והנחיות מפורטות ומדויקות לאכילה נכונה ובריאה לפני המסע ובמהלכו:

  • מה לאכול לפני המסע, במהלכו, אחריו, באילו זמנים ובאיזה כמויות.
  • סוגי מאכלים וארוחות שמתאימים לתנאי המסע וזמניו
  • תפריט שמספק את כל אבות המזון, הויטמינים והמינרלים במינונים הנכונים
  • כמויות המים המומלצות לשתיה
  • צריכת משקאות איזוטוניים וג'לים למיניהם


ההמלצות שניתנו מבוססות על מסקנות ה- ASCM (American College of Sports Medicine) נכון למרץ 2009, על מחקרים ועל ניסיון קליני עם רוכבי אופניים במסעות מסוג זה.

לאחר בניית ההמלצות, נפגשתי עם הקבוצה על מנת לדבר על הרציונל של התוכנית ולתת מענה לשאלות. זכיתי לפגוש אנשים מקסימים, אופטימיים, בעלי חוש הומור, שהראיה אינה מגבילה אותם לפעול ולחוות את החיים במלואם.
בזכות המסע הזה, הצליחה הקבוצה להגיע למספר רב של עיוורים בערים שונות, שיזכו לפתוח דף חדש בחייהם בעזרת כלב נחייה.

לסיכום המסע, שנכתב ע"י בטי בן בשט, כבדת ראיה והרוכבת האישה היחידה בקבוצה – לחצו כאן

למצגת המסע – לחצו כאן

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>