סיפור מהקליניקה – תסמונת המעי הרגיש

במאמר שכתבתי יחד עם דנה שני-צור, מטפלת בדיקור סיני ורפלקסולוגיה, ופורסם במגזין ״הרפואה״ בינואר 2015,  מובאת פרשתה של חולה משותפת לשתינו, בת 39, שאובחנה עם מעי רגיש בשנת 2009.

המטופלת דיווחה כי מגיל 13 סובלת מסימפטומים גסטרואינטסטינלים, ובשנה האחרונה כאבי בטן עוויתיים חמורים, בתדירות של  3-4 פעמים בחודש, ולמשך 5 ימים בכל פעם. לכך נלווים גזים ונפיחות בבטן. עוצמת כאבי הבטן דורגה על ידה כ- 10 בסקלה של 0-10 וחומרת הגזים והנפיחות דורגה כקשה מאוד. כמו כן, סובלת מעצירות (יציאה אחת לעשרה ימים) המתחלפת עם שלשול ויציאות מרובות (6 פעמים ביום).

באמצעות טיפול רב תחומי משולב, הכולל התייחסות רפואית-תרופתית, טיפול ברפואה סינית, רפלקסולוגיה ונטורופתיה, הושג שיפור משמעותי במצבה ובאיכות חייה, לצד הורדה הדרגתית של הטיפול התרופתי, באישור הרופאה המטפלת. חומרת הסימפטומים (כאב, גזים ונפיחות בבטן) ירדה ל- 1 בסקלה של 0-10. יציאה בדרך כלל אחת ליומיים, ללא שלשולים וללא ריבוי יציאות.

פרשה זו מדגישה את חשיבות הטיפול המשולב בסובלים מתסמונת המעי הרגיש, ואת יתרונותיו להעלאת איכות החיים של החולה בתסמונת המעי הרגיש.

לקריאת המאמר המלא, שפורסם במגזין ״הרפואה״ של הסתדרות הרופאים בישראל

לתקציר באנגלית באתר Pubmed

 

עדכונים לאנשי מקצוע וסטודנטים

אני מזמינה אתכם, אנשי המקצוע בתחום הרפואה המשלימה בכלל והנטורופתיה בפרט, להירשם לקבלת עדכונים עם תכנים ומאמרים המתאימים ומיועדים לכם, והמוגשים בצורה מקצועית ומבוססת מחקרים.

שלכם,
קרן וולקומיר, נטורופתית


דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד


עבודות גמר מצטיינות – קמפוס ברושים

האם תוסף חומצות שומן מסוג אומגה 3 משמן דגים יעיל בטיפול בהיפרטריליצרידמיה?

מגישות: רונית קוגלר ואדוה וולקוב
בהנחיית: קרן וולקומיר, נטורופתית R.Na

לתקציר העבודה

השפעת תוסף איזופלבונים על תהליך דילדול עצם בקרב נשים פוסט – מנופאוזליות

מגישות: מירה ברנע ועדי לפין
בהנחיית: קרן וולקומיר, נטורופתית R.Na

לתקציר העבודה