אודות

את דרכי לנטורופתיה התחלתי באופן טבעי לגמרי לפני 18 שנה, ומאז אני מקדישה את כל זמני ומרצי ללמידה ולעיסוק בתחום הרפואה הטבעית, לפיתוח וחקר התחום וללימוד סטודנטים.
התחלתי בצמחונות מסיבות אידיאולוגיות ובריאותיות וכעבור מספר שנים עברתי לטבעונות. באותה תקופה לא הייתי מודעת לצורך לקבל הנחיות מדויקות מנטורופת/ית, עד אשר פגשתי באחת כזו…

בסיום לימודי התואר הראשון בחינוך וסוציולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים, החלטתי להתמקצע באורח החיים אותו ניהלתי. למדתי נטורופתיה בביה"ס לרפואה משלימה של המכללה למנהל, בניהולו של ד"ר דני קרת. הלימודים נמשכו 4 שנים וכללו לימודים מעמיקים ברפואה קונבנציונאלית וברפואה משלימה, וכן שנת סטאז' במרפאת שיר"מ – שירותי רפואה משולבת – בביה"ח "אסף הרופא".

לאחר סיום הלימודים, המשכתי לעבוד בשיר"מ כנטורופתית, יזמתי והובלתי פרוייקטים אינטגרטיביים וליוויתי סדנאות לחולי לב ולהורדת לחץ דם. כמו כן, ערכתי את מחקר ה- CALM; מחקר להורדת לחץ דם באמצעות תוכנית משולבת, הכוללת בין השאר את "דיאטת האורז", פעילות גופנית ותרגילי הרפייה.

לאחר 3 שנות עבודה בשיר"מ, עבדתי 3 שנים בקופ"ח מכב"י טבעי, במקביל לניהול קליניקה משלי, עם דגש על טיפול בהפרעות ומחלות במערכת העיכול. כיום אני מטפלת בקליניקה הפרטית ומלמדת את מקצועות הנטורופתיה במספר בתי ספר לרפואה משלימה ("קמפוס ברושים" של אוניברסיטת תל אביב והמכללה לרפואה משלימה של סמינר הקיבוצים), כולל הנחיית סטודנטים לנטורופתיה בשנת הסטאז' ובכתיבת עבודות הגמר.

בנוסף, יזמתי ובניתי קורס לשיטות מחקר ומידענות רפואית לנטורופתים, אשר נלמד ב"מכללה למנהל-מדיסין" על כל שלוחותיה ובסמינר הקיבוצים. קורס זה מלמד את הסטודנטים לנטורופתיה חיפוש וקריאת מחקרים רפואיים. המטרה העיקרית של קורס זה היא לעזור להוביל שינוי בלימודי הנטורופתיה בארץ, ע"י יצירת קהילה נטורופתית מקצועית, בעלת ידע אקדמי ושותפה פעילה בשיח האקדמי ובעשייה המחקרית. הקורס מלמד את הפילוסופיה של המדע, חיפוש מחקרים באינטרנט במאגרי מידע של מגזינים רפואיים יוקרתיים בעולם וקריאה ביקורתית של מחקרים בתחום הרפואה הטבעית.

אני ממשיכה ומתכוונת להמשיך במרץ ובהנאה לקדם את תחום הטיפול הנטורופתי בכל המישורים האפשריים.

קרן וולקומיר

קרן וולקומיר נטורופתית
לקביעת תור 054-6126026

את דרכי לנטורופתיה התחלתי באופן טבעי לגמרי לפני 18 שנה, ומאז אני מקדישה את כל זמני ומרצי ללמידה ולעיסוק בתחום הרפואה הטבעית, לפיתוח וחקר התחום וללימוד סטודנטים. התחלתי בצמחונות מסיבות …