שאלה: במה שונה דיאטת האורז מכל דיאטה אחרת?
תשובה: יתרונותיה האמיתיים והחדשניים של הדיאטה הם יתרונותיה הרפואיים אותם חקרנו בבי"ח אסף הרופא – הורדת לחץ דם ומנסיונינו הקליני – גם טיפול באלרגיות, מיגרנות, בעיות בעיכול, בעיות עור ועוד.

שאלה: אין לי בעיות בריאותיות ואין לי עודף משקל. האם דיאטת האורז מתאימה לי?
תשובה: דיאטת האורז אינה מיועדת רק למי שצריך לרדת במשקל. ירידה במשקל היא רק אחת מתוצאות הדיאטה – וזה קורה לרוב רק למי שבאמת צריך. במידה ובכל את מתרחשת ירידה במשקל, אני דואגת להוסיף אגוזים ושקדים, כדי למנוע אותה. הרבה אנשים עושים את הדיאטה כמעין "ניקוי" או "איפוס" לגוף פעם בשנה (בעיקר בתקופה זו שבין האביב לקיץ) ולצורך התחלת אורח חיים בריא על בסיס נקי.

שאלה: האם זה מתאים גם לאלו שיש להם בעיית פחמימות וסוכרים (שלא מצליחים להשתלט על הרצון למתוק ופחמימות זמינות) ובנוסף יש להם "ירושה משפחתית" מתוקה?
תשובה: דיאטת האורז בהחלט מתאימה, מאחר ובדיאטה זו אוכלים כל 2-4 שעות, ושמים דגש על מזונות עם מדד גליקמי נמוך (כדוגמת אורז בסמטי, וירקות ופירות מסוימים).
כמו כן, במצבים כאלה אני נותנת עוד כמה דגשים וכן ואריאציה מסוימת של הדיאטה, במידה והנ"ל לא מספיקים.

שאלה: האם ירידה במשקל היא וודאית בשיטה זו?
אף שיטה אינה ודאית לירידה במשקל, בעיקר בגישה הנטורופתית. זה תהליך ארוך טווח, המעודד ירידה הדרגתית שתישמר לאורך זמן. מנסיוני, ברוב המקרים, דיאטת האורז מזרזת את הירידה הראשונית או את התהליך בהמשך. לעיתים הירידה מגיעה דווקא אחרי. זה תלוי במטבוליזם האינדיבידואלי של כל אחד.

שאלה: באילו מצבים לא מומלץ לעשות דיאטת אורז?
תשובה: דיאטת האורז אינה מתאימה בבעיות עיכול קשות, מחלות מעי דלקתיות (קרוהן, קוליטיס), דיוורטיקולוזיס, הריון, אנורקסיה, הפרעות אכילה קשות, סרטן ועוד.