קרן שלום,
אילו מוצרי חלב פחות מומלצים למי שסובל מתסמונת המעי הרגיש ואילו נחשבים "בסדר"?

תשובה:
מוצרי חלב שעברו התססה עשויים להיות נסבלים יותר (זה עדיין מאוד אינדיבידואלי), למשל יוגורט, משקה קפיר, ולאבנה (אמנם ישנה אי ודאות לגבי הלאבנה, אבל אפשר לנסות). כמו כן, מוצרים מחלב עיזים- הידוע כמכיל פחות לקטוז. אנשים רגישים מאוד יהיו רגישים גם למוצרי חלב עיזים. מוצרי חלב שמכילים פחות לקטוז הם גם קוטג׳ וגבינה צהובה, אבל זו האחרונה היא מעובדת ברוב המקרים ואז עשויה לגרום לתופעות מסיבות אחרות
בברכת בריאות, קרן וולקומיר

שלום קרן,
האם תוסף גלוטמין (חומצת אמינו) יכול לסייע במעי רגיש?
תשובה:
למרות שיש הגיון תיאורטי במתן גלוטמין, לא ידוע לי על מחקר שנעשה על תוסף גלוטמין לסובלים ממעי רגיש. מכלל המחקרים הקלינים שנעשו על התוסף הזה (באופן כללי/במצבים אחרים), תופעות הלוואי היו דווקא בעיקר במערכת העיכול (עצירות ונפיחות), אז מי שמחליט לקחת וסובל גם ככה מתופעות אלו, שיקח זאת גם בחשבון. כמו כן, כמו תמיד, לא כל תוסף תזונה מתאים לכל אחד. במקרה של גלוטמין – לא מתאים לאנשים הסובלים מרמות לא מאוזנות של גלוקוז בדם, בעיות כבד, מאניה דיפרסיה ועוד…
בברכת בריאות, קרן וולקומיר
שלום קרן,
מהו תחליף החלב הטוב והטעים ביותר עבור אנשים עם תסמונת המעי הרגיש?

תשובה:
ראשית אבהיר כי "תחליף חלב" בתשובתי מכוון לתחליף מבחינה קולינרית/שימושית ולא מבחינה תזונתית; כלומר מה שאציג בתשובתי אינו מכיל בהכרח את אותם ערכים תזונתיים כמו של חלב פרה ניגר. כמו כן, אשתמש במונח "משקה" ולא "חלב", כי זה מדויק יותר. לעניין הטעם והתגובה במערכת העיכול – זה עניין של ניסוי וטעייה.
משקה סויה: סויה היא קטנית בעלת פוטנציאל אלרגני ולכן יש לשים לב אם יש במקרה החמרה בסימפטומים.
משקה סויה בטעמים: מאוד מתוק, כי מכיל סוכר ועוד חומרים, ולכן איני ממליצה עליו ברמה הבריאותית סוכר גם יכול להחמיר סימפטומים של מעי רגיש.
משקה אורז: בעל פוטנציאל אלרגני נמוך מאוד ויכול להתאים בעיקר לדייסות כי הוא דליל.
משקה שיבולת שועל: בעל פוטנציאל אלרגני נמוך, למעט אנשים הסובלים ממלחת הצליאק. מאוד טעים וסמיך. למרות שאיני ממליצה על שתיית קפה, מי שבכל זאת שותה – הוא הכי מתאים מבחינת הטעם והמרקם.
משקה כוסמין: אינו מתאים לסובלים ממחלת הצליאק. בעל פוטנציאל אלרגני גבוה יותר מזה של משקה האורז והשיבולת שועל.
משקה שקדים/משקה אגוזי לוז: בעלי פוטנציאל אלרגני נמוך יחסית, אך עשירים יותר בשומן, אשר אמנם שומן טוב ובריא, אך יש אנשים עם תסמונת המעי הרגיש שמרגישים שמזונות שומניים מכבידים על מערכת העיכול, אז צריך לנסות.
בברכת בריאות, קרן וולקומיר

שלום קרן,
רציתי לדעת עד כמה מזון מלכות או פרופוליס עוזר לבעיות מעיים באופן כללי ולתסמונת המעי הרגיש בפרט?
תשובה:
פרופוליס וחומריו הפעילים נחקרו בעיקר כטיפול/מניעה של כיב פפטי. גם מזון מלכות נמצא במחקר אחד כמסייע בריפוי כיבים (דבש פחות). ראו גם פחות הפרשת חומצת קיבה לאחר חשיפה לפרופוליס או מזון מלכות . רוב המחקרים נעשו בעיקר על חולדות, אך אני יכולה לומר לך שלנטורופתיה ניסיון טוב עם זה גם מבחינת שימוש קליני.
בברכת בריאות, קרן וולקומיר

שלום קרן,
האם לאנשים עם תסמונת המעי הרגיש כדאי להמנע מאכילת מזונות "מלאים" כמו לחם מקמח מלא ומקטניות ומצליבים (כרוב, כרובית ועוד) וסולנים (עגבניות, חצילים ועוד)?


תשובה:
עקרונית מומלץ להמנע – כי חיטה מלאה מכילה גם חיטה שהיא אלרגנית וגם סיבים לא מסיסים (לגבי אורז מלא, כוסמין, שיפון, קינואה – יכולות להיות תגובות שונות מסיבות שונות); מצליבים וקטניות מכילים הרבה אוליגוסכרידים שגורמים לגזים; עגבניה נחשבת אלרגנית וחציל – לא ברורה השפעתו, יתכן כי הסולנין שבו יכול להיות בעייתי לאנשים מסוימים או במינונים מסוימים. אבל זה מאוד משתנה מאדם לאדם. נתקלתי בלא מעט אנשים שעגבניות אינן בעייתיות עבורם. בכל מקרה, השאיפה היא כן להגיע בסופו של דבר לתפריט עשיר בכל המזונות הבריאים הללו, אבל בדרך כלל זה קורה רק לאחר טיפול מעמיק ו"משקם", שבעקבותיו מערכת העיכול פחות רגישה מבחינה תפקודית.
בברכת בריאות, קרן וולקומיר