איך לתקשר עם הסביבה בצורה מרגיעה?
Talk_Edit_Web

לרובינו יש סגנון משלנו של דיבור והתמודדות עם הסביבה וכך אנו חיים את רוב חיינו. אולם, לעיתים כדאי לבדוק האם הסגנון הזה מוביל אותנו לדרך של תקשורת נכונה ומרגיעה עם הסביבה או לסוג של מלחמה. אם נשים לב ממש טוב לשיחה שלנו, אפילו עם חברים טובים, יכול להיות שנגלה שאנחנו לא באמת מקשיבים להם הקשבה מלאה ואמפתית, אלא יותר שקועים בעצמינו – מנסים להסביר איך אנחנו תפקדנו או היינו מתפקדים במצבים כאלה ונותנים עיצות מבלי שנתבקשנו.


מאפיינים שיעזרו לכם להיות מקשיבים טובים יותר :

  • הקשבה אמיתית היא כזו המאפשרת לאדם שאתם מקשיבים לו – לבטא באמת את תחושותיו ומחשבותיו, בלי הפרעה. חשוב להקשיב לו ולא לחשוב על התגובה שלכם.
  • הקשבה אקטיבית מחייבת התעניינות אמיתית במה שהאדם האחר מנסה להעביר. חשוב לשאול שאלות כדי להשיג עוד אינפורמציה או כדי להבהיר את הנאמר. שאלות טובות פותחות ערוצי תקשורת.
  • האזנה רפלקטיבית היא למעשה חזרה של המשפטים של האדם שמולכם או שיקוף של הפרשנות שלכם למה שהוא אמר. טכניקה פשוטה זו תראה לו שהתרחשה הקשבה והבנה אמיתית. לעיתים חזרה על משפטים או שיקוף הפרשנות יכולים להיות קשים והאדם שמולכם עלול לתקן אתכם, אבל טכניקה זו משיגה בסופו של דבר את המטרה ובהחלט שווה את הסיכון.
  • אמפטיה היא היכולת להעמיד את עצמיכם בנעליים של האחר.

מאפיינים שיעזרו לכם להיות מוקשבים יותר

  • חשוב להתחיל לדבר רק כאשר האדם איתו מתקשרים – באמת מקשיב.
  • אם מפריעים לכם לדבר – הרגעו. אל תנסו לעלות בדבריכם על האדם האחר. הראו להם מהי אדיבות, תנו להם לדבר ובסופו של דבר הם יגיבו כמותכם (אלא אם הם ממש חצופים…).
  • עזרו לאדם שמולכם להיות מאזין אקטיבי; שאלו אותו אם הוא הבין את מה שאמרתם. אם לא – המשיכו לנסות עד שהוא יבין.
  • אל תפחדו משתיקות ארוכות. תקשורת בין בני אדם דורשת הרבה יותר מאשר מילים. ניתן לתקשר גם דרך שתיקות; בהתחלה יש תחושת מבוכה ואי נוחות, אבל חשוב להבין שהרבה אנשים צריכים את השתיקה כדי לאסוף את מחשבותיהם ולהרגיש בטוחים בתקשורת. גם בשתיקה צריכים להשאר מאזינים אקטיביים.

בטיפול הנטורופתי, אני משלבת טכניקות מסוג זה, לצד התייחסות לתזונה נכונהפעילות גופנית ועוד. לפרטים נוספים ולקביעת תור, צרו קשר כאן. 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>