איך לנהל נכון את הזמן?
Routine_Edit_Web

"אין לי זמן" הוא אחד המשפטים הכי שגורים בפי רובינו. החיים המורכבים, העמוסים והלחוצים שלנו משאירים אותנו בתחושה של חוסר הספק וחוסר יכולת להכניס עוד סיכה ביומן. אולם, אם נקדיש זמן (כן, זמן…) להתסכלות ברשימת המטלות שלנו ונלמד איך לנהל אותה, ייתכן ונגלה שניתן לעבור את היום עם יותר נינוחות ותחושה של הספק.


הנה כמה פעולות שאפשר לעשות כדי לפנות לעצמינו יותר זמן:

  • קבעו סדר עדיפויות: דמיינו שאתם יכולים להשיג כל כך הרבה במהלך היום, העלו את הכל על הכתב ואז החליטו מה חשוב באמת לסיים באותו יום.
  • ארגנו את היום שלכם מראש ושבצו בו מטלות גדולות ולא רק פגישות. המנעו מהמלכודת של הדרישות המיידיות, המנסות לשלוט בחייך.
  • התחילו את היום בטיפול במשימות הקשות יותר והחשובות יותר, כשרמות האנרגיה שלכם עוד גבוהות. אל תתפתו "לנקות" קודם את הדברים הקטנים.
  • צמצמו את זמן הפגישות. קבעו פגישות כך שיתנגשו עם ארוחת הצהריים או עם פגישות אחרות – כך הן לא ימשכו לנצח….
  • המנעו מלדחות דברים. עבודה שנעשית תחת לחץ צריכה בד"כ להיעשות מחדש. לצד זאת, יש אנשים שמתפקדים הכי טוב תחת לחץ – אז בדקו עם עצמיכם מי אתם ומה מתאים לכם.
  • האצילו סמכויות – כמה שאפשר. אתם לא יכולים לעשות את הכל בעצמיכם. לימדו לאמן אחרים, להיות תלויים בהם ולסמוך עליהם.
  • פרפקציוניזם נראה כמו תכונה טובה, אך היא יכולה לעמוד לרועץ. סביר להניח שלא תצליחו להשיג שלמות בכל מה שאתם עושים. עשו את הטוב ביותר בגדר הזמן הסביר העומד לרשותכם. אם תנהלו טוב את הזמן, יכול להיות שתוכלו לחזור ולשפר עוד קצת את העבודה.

בטיפול הנטורופתי, אני משלבת טכניקות מסוג זה, לצד התייחסות לתזונה נכונהפעילות גופנית ועוד. לפרטים נוספים ולקביעת תור, צרו קשר כאן. 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>