למה שום, בצל וכרישה נחשבים כה בריאים?
Garlic_Edit_Web

שום, בצל (כולל בצל ירוק) וכרישה שייכים למשפחת הבצליים, ששמה המדעי הוא Allium family . משפחה זו מאופיינת במספר רכיבים, שהוכחו כחשובים ביותר לבריאות שלנו. מי הם הרכיבים באלו? כמה שום צריך לאכול ביום כדי לקבל את האפקט הבריאותי? מה הבעייתיות בשום ואיך אפשר להתמודד אותה? מי צריך להזהר מאכילת שום? על כל השאלות האלו אענה מייד.

המרכיבים שהוכחו כבריאים:

אליצין

פיטוכימיקל עיקרי שמצוי בשום ואחראי גם לריחו החריף. האליצין הפעיל נוצר מחומר לא פעיל המכונה אלין – רק לאחר כתישה או מעיכה של השום הטרי וחשיפתו לאוויר למשך מספר דקות לפחות. רוב ערכו הטיפולי הולך לאיבוד כשהוא מבושל או מיובש (לכן, גם לא מומלץ לקחת כמוסות שום). האליצין מצוי גם בבצל ובכרישה, אך בכמויות קטנות יותר. לאליצין פעילות אנטי-זיהומית (חיידקים, וירוסים, פטריות) ולכן, הוא יעיל במניעה וטיפול של הצטננויות ושפעות החורף.

S-propyl cysteine

תרכובת המצויה במשפחת הבצליים. מפחיתה הפרשת apolipoprotein B100 מתאי הכבד, שהוא כמעט המרכיב החלבוני היחיד של LDL, שמורכב גם מכולסטרול. הוא למעשה החלק במולקולת ה- LDL שמאפשר לה להיקשר לרצפטורים על מולקולות אחרות (כמו אלה שמרכיבות את דופן כלי הדם). רמה גבוהה של Apo B 100 בדם הינה גורם סיכון פוטנטי להתפתחות מחלה קרדיוואסקולרית (לב-כלי דם), כולל יתר לחץ דם

S-Alk(en)yl cysteines

תרכובות המצויות בשום. הוכיחו עיכוב ייצור כולסטרול, ע"י הפחתת פעילות HMG-CoA reductase (האנזים הדרוש לייצור כולסטרול בכבד) ב- 30-40%

מחקרים על בע"ח הוכיחו כי הוספת שום לדיאטות עתירות שומן הפחיתה lipid peroxidation (נזק לשומנים כגון כולסטרול) והפחיתה פעילות של מספר אנזימים המעורבים בייצור כולסטרול, כולל HMG CoA reductase (אותו אנזים שאחראי לייצור כוסלטרול בכבד)

כמה שום לאכול ביום?

מומלץ לאכול 1-2 שיני שום טריות ביום.

ניתן להוסיף שום לרטבי סלטים, לסלט בורגול, לפסטה לאחר בישולה או פשוט לבלוע 1-2 שיני שום חתוכות לחתיכות קטנות.

עם סימן ראשון של התקררות, ניתן להוסיף 1-2 שיני שום כתוש למשקה ג'ינג'ר או לשלבו באוכל.

בעייתיות השום

השום אמנם בריא מאוד, אבל הוא לא מאוד חברותי. הוא עשוי לגרום לשתי תופעות לא נעימות:

ריח חריף וחזק מהפה ואם נגעתם בו אז גם מהידיים. הפתרון לכך הוא ללעוס עלי פטרוזיליה טריים לאחר אכילת השום. זה עובד!!

הוא עשוי לגרום לגזים. במקרה כזה כדאי להפחית את הכמות היומית, עד לתחושה נוחה.


למי לא מומלץ לצרוך שום?

  • לאנשים הסובלים מצרבות, רפלוקס וכיבים במערכת העיכול. כמובן, שניתן לטפל במצבים אלה בטיפול נטורופתי ולאחר שיקום, ניתן לנסות לצרוך שום.
  • השום עשוי להגביר את פעילות ציטוכרום P-450 3A4, ובכך גורם להפחתת ריכוזן של תרופות מסוימות בדם. יש לבדוק נקודתית אם התרופה שאתם נוטלים עוברת נקודתית בציטוכרום זה.

במינונים גבוהים (מעל 2-3 שיני שום ביום) או במיצויים חזקים יש להזהר במצבים הבאים:

  • אנשים הנוטלים תרופות נוגדות קרישה (כגון קומדין, הפרין, ווארפרין), בשל תכונותיו נוגדות הקרישה של השום. יש להפסיק שימוש בשום 10 ימים לפני הליך כירורגי.
  • אנשים הנוטלים תרופות להורדת רמות הגלוקוז בדם (חולי סוכרת) צריכים להזהר, לנטר את רמות הגלוקוז בדם ולשים לב שאינם מגיעים למצב של היפוגליקמיה ("נפילת סוכר"), זאת מאחר ולשום יש יכולת להוריד רמות גלוקוז בדם

לסיכום, שום, בצל וכרישה הם מסוג המזונות הפונקציונליים, המכילים רכיבים תזונתיים חשובים, העשויים לסייע בטיפול ובמניעת מחלות.

בטיפול הנטורופתי, אני שמה דגש גדול על לימוד רזי התזונה הנכונה ועל בניית תפריט שלם, מאוזן ומגוון – בהתאמה אישית למצב בריאותי. לפרטים נוספים ולקביעת תור, צרו קשר כאן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>