טיפול נטורופתי למבוגרים
Herbs_Spices_Edit_for_Web

הטיפול הנטורופתי הוא תהליך המאפשר ריפוי פנימי ושינוי אורחות חיים. הנטורופת הוא מטפל המסייע למבריא לחזק את כוח הריפוי הפנימי שלו, באמצעים טבעיים, אבל הוא גם מורה דרך, המנחה את המטופל לאורח חיים בריא יותר ומעניק לו כלים שיעצימו אותו ויעזרו לו בשמירת אורח חיים זה בעתיד. מכאן, שהמטופל הוא אקטיבי בתהליך ועליו מוטלת האחריות על בריאותו. הנטורפת והמבריא עובדים כצוות בעל מטרה משותפת.

הטיפול הנטורופתי מתייחס למספר רבדים, כולל תזונה טבעית ולא מזוקקת או מעובדת, פעילות גופנית, חשיבה בריאה ויצירתית לחיים, הפחתת מתחים, דאגה למנוחה מספקת והמנעות מסביבה מזוהמת.
הטיפול הנטורופתי מתאים לגברים ולנשים כאחד, בכל שלבי החיים; החל בהריון, הנקה, תינוקות וילדים וכלה בגיל הזהב.
הטיפול הנטורופתי נותן מענה למגוון בעיות ומחלות: סוכרת, יתר לחץ דם, יתר שומנים בדם, עודף משקל, בעיות במערכת העיכול, מיגרנות, אלרגיות, דלקות פרקים ועוד…
כדי להבין לעומק מה הפילוסופיה והעקרונות העומדים בבסיס הטיפול הנטורופתי -קראו כאן.

כאמור, הטיפול הנטורופתי הוא תהליך, אשר מתחיל בפגישת היכרות מעמיקה עם אורח החיים שלך, מצבך הבריאותי, בדיקות הדם שלך, הרגלי האכילה והספורט ועוד.
זוהי פגישה ארוכה יחסית, אשר בחלקה הראשון היכרות מעמיקה ובחלקה השני נבנה תפריט בריא, עם המלצות תזונתיות מפורטות ואצייד אותך בכלים פרקטיים ליישומן: דוגמאות לארוחות בוקר, צהריים, ערב וביניים, ומתכונים טעימים וקלים להכנה.
אחת הדרכים שהוכחו כיעילות בתהליך שינוי תזונה ואורח חיים היא מסגרת של תמיכה ולכן, הפגישות הבאות מהוות מסגרת של תמיכה, ליווי, מעקב אחר התהליך והוספת כלים טיפוליים בהתאם לצורך:

  • נבדוק את ההתקדמות שלך; עד כמה התפריט פשוט ונכון לך ומה צריך ואפשר לשפר.
  • נוסיף המלצות לפעילות גופנית ולהכנסת שקט ורגיעה לחייך (או במילים מוכרות יותר: הפחתת סטרס)
  • במידת הצורך ובהתאם לבדיקות דם, סימנים ותלונות נוסיף תוספי תזונה וצמחי מרפא

תדירות המפגשים נקבעת בהתאם למטרות שלך ולמצבך הבריאותי.
טיפול נטורופתי מתאים גם לילדים.

לפרטים נוספים ולקביעת תור – צרו קשר כאן

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>